Obozy wakacyjne na Warmii

Dziecięce obozy to sposób na relaks dla dzieci. Puszczanie dzieci na tygodniowe kolonie to sposób na świetną zabawę i integracje pośród rówieśników. Nie można zapominać o nauce samodzielności, która jest potrzebna w dzisiejszych czasach. Jednak jakie obozy będę odpowiednie dla dzieci? Co powinny zawierać programy koloni oraz na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę? Oto mała odpowiedź dla rodziców, którzy po raz pierwszy wysyłają swoje dziecko na kolonie dla najmłodszych.

Obozy wakacyjne – przykładowy kierunek wyjazdów 

W przypadku wysyłania dzieci na kolonie ważny jest wybór miejsca docelowego. W przypadku wyjazdów na dłużej warto zastanowić się nad miejscami z dostępem do wody. Są to obszary, które niezwykle rzadko dzieci mają okazję odwiedzać. Nie wiele jest zbiorników wodny, które gwarantują niesamowite przeżycia. Jednym z przykładów jest miasto Olszyn oraz położona ok. 41 km od miasta wieś Maróz. Miejscowość ta posiada jezioro o tej samej nazwie. To fajne miejsce na organizowane kolonie dla dzieci i dorosłych. Obok ośrodka możemy skorzystać z prywatnego kąpieliska. Miejsce pilnie strzeżone przez ratownika oraz właściciela obiektu posiada plażę oraz niewielkie kąpielisko. Na jeziorze dzieci mogą skorzystać z pływania oraz zabaw wodnych. Specjalny brodzik pozwala na kąpiel oraz chodzenie po wodzie. Niewielka plaża jest idealna na grup zorganizowanych. Dzięki niej kolonie dla dzieci są dużo bardziej atrakcyjne. 

Nie można także zapominać o lesie. Wokół ośrodka jest duży obszar terenów leśnych. Dzięki niemu dzieciaki mogą skorzystać z wielu form aktywności. Do najpopularniejszy należą zabawy terenowe oraz ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. W przypadku wyboru na https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury/ wyjazdu survivalowego dzieci mają okazję na dłuższy pobyt na łonie natury. W skład programu wchodzi m.in. rozpoznawanie roślin oraz tropów zwierzyny, lekcja obsługi urządzeń do nawigacji, budowa szałasu wraz z rozpalaniem ogniska. 

Zakwaterowanie – na co zwracać uwagę? 

Podczas pobytu warto zwrócić uwagę na odpowiednie wyżywienie oraz warunki w pokojach. Ze względu różne warianty pobytu ośrodki w mieście Olszyn mogą mieć różną lokalizację. Jednak na przykładzie poszczególnych typów ośrodków możemy podać cechy charakterystyczne. Jednym z nich jest ilość miejsc noclegowych. Niezależnie od danego ośrodka kolonie dla dzieci oferują pobyt w pokojach do 4 osób. To najbardziej wygodna opcja do wyboru. Zakwaterowanie wieloosobowym pokoju nie jest rzeczą wygodną. Podczas pobytu często istnieje problem z nocnymi rozmowami uczestników, którymi ciężko jest zapanować. W przypadku przestronnych pokojów do maks. 4 osób dzieci samodzielnie mogą się upominać bez konieczności wyzwania opiekunów, co jest dobrą lekcją nauki asertywności. 

Nie można także zapominać o wyżywieniu. W przypadku opcji tygodniowych pobytów warto zapytać o przykładowe menu ośrodka. Pobyty całodniowe powinny w swoim menu posiadać od 4-5 opcji żywieniowych, które pokrywa dzienne zapotrzebowanie na energię.