Sołecki Turniej Kulinarny o Patelnię WójtaPierwsza niedziela grudnia minęła w bardzo miłej atmosferze. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jerzmankach Gminny Ośrodek Kultury zorganizował „Sołecki Turniej Kulinarny o Patelnię Wójta”. Celem turnieju była przede wszystkim integracja społeczności lokalnej. Do udziału w imprezie zgłosiło się 14 sołtysów z gminnych miejscowości. Turniejowi kucharze pracowali w drużynach ustalonych przez organizatorów. Zadaniem drużyn było przygotowanie w czasie trzech godzin trzech potraw. Pierwszą z nich były naleśniki na słodko i na słono, następnym daniem było danie z filetem drobiowym, a trzecią prezentowaną potrawą był deser na zimno. Wszystkie potrawy wyglądały apetycznie i wyśmienicie smakowały. Od godziny 15.00 na sali unosiły się przepiękne zapachy domowych smakołyków.

Jury konkursowe w składzie: Wójt Gminy Zgorzelec Pan Piotr Machaj, Z-ca Wójta Pan Marek Wolanin, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Anna Rakoczy, Pełnomocnik ds. społecznych i informacyjnych Pan Kazimierz Prosyniak oraz wspomagająca swoją opinią Sekretarz Gminy Pani Anna Demuth- Majda, oceniało m.in. oryginalność zaprezentowanych potraw, estetykę podania czy sposób wykonania (składniki). Po burzliwych naradach udało się wyłonić zwycięzców. Miejsce pierwsze przypadło drużynie składającej się z reprezentacji Wsi Gronów, Żarskiej Wsi i Tylic. Na drugim miejscu podium stanęły Panie z Kostrzyny, Ręczyna i Łagowa. Miejsce trzecie przypadło Paniom z Łomnicy i Koźmina, a czwarte drużynie z Jerzmanek, Jędrzychowic oraz Osieka Łużyckiego. Miejsce piąte zajęła grupa z Białogórza, Trójcy i Gozdanina.

Ale nie miejsca na podium były najważniejsze. Niesamowita zabawa z nutką rywalizacji, masa śmiechu przy mniejszych i większych potyczkach przy stanowiskach kucharskich, no i przede wszystkim tworzenie czegoś wspólnie były celem tego spotkania. Może nawet ujawniły się jakieś talenty kulinarne… kto wie?!

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie.

 

 


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399