Przegląd Pieśni Patriotycznych w 100 rocznicę odzyskania niepodległości11 listopada już po raz czwarty w świetlicy wiejskiej w Gronowie odbył się Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Spotkaniem tym uczciliśmy 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości. Tym samym była to okazja do krzewienia patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, budowania poczucia tożsamości narodowej w najmłodszym pokoleniu.

Wśród gości zaproszonych nie zabrakło Wójta Gminy Zgorzelec Pana Piotra Machaja, Sekretarza Gminy Zgorzelec Pani Anny Demuth-Majda, Naczelnika Wydziału Promocji i Oświaty Pani Małgorzaty Dzięcielskiej,  Radnych Rady Gminy Zgorzelec, Wice Dziekana Dekanatu Zgorzeleckiego Księdza Mariana Oleksego.

W przeglądzie wzięli udział uczniowie gminnych szkół podstawowych. Na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osieku Łużyckim, Łagowa, Trójcy, Żarskiej Wsi oraz Jerzmanek. Gościnnie na scenie wystąpili uczestnicy warsztatów muzycznych zorganizowanych przez Fundację „ Probus” oraz Skauci Europy. Po występach dzieci zostały nagrodzone Za trud włożony w  przygotowanie do przeglądu uczestnicy otrzymali upominki, dyplomy oraz pamiątkowe statuetki, które zostały wręczone przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu Panią Małgorzatę Korelin oraz Sekretarza Gminy Zgorzelec Panią Annę Demuth- Majdę.

Następnie na scenie zaprezentował się Zespół Artystyczny Żołnierzy Rezerwy Rota ze Złotoryi, który w programie poetycko-muzycznym przedstawił ważne dla Polski teksty oraz pieśni patriotyczne.

Organizatorami,  tak ważnego dla Polaków wydarzenia, był Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Stowarzyszenie Strażnicy Pamięci Ziemi Zgorzeleckiej na czele z Prezesem Panią Janiną Słabicką oraz sołtys wsi Gronów Pan Wojciech Dobrołowicz.

Wiele zaangażowania  w organizację wykazało również Koło Gospodyń Wiejskich z Gronowa, które zadbało w tym dniu o poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Wydarzenie to było współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ (źródło: UG)

 


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399