Noc Świętojańska w Spytkowie        Popołudniem 23 czerwca b.r. mieszkańcy Spytkowa i okolicznych miejscowości spotkali się, aby świętować najkrótszą noc w roku, noc pełną magii i czarów. Nie zabrakło także przedstawicieli władz: byli wśród nich Wójt Gminy Zgorzelec Pan Piotr Machaj sekretarz Urzędu Pani Anna Demuth Majda, skarbnik Gminy Pan Rafał Jasiul, radni i sołtysi.

        Ten niezwykły wieczór rozpoczęliśmy występem dziecięcego zespołu pieśni i tańca Lusatia z Osieka Łużyckiego. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejsze ciasto oraz na najpiękniejszy wianek świętojański. Dzieci i młodzież brali udział w grach i konkursach organizowanych przez Animatorów z Agencji Animacji i Kultury Tik Tak ze Zgorzelca. Ostatnim punktem programu był koncert zespołu  Ti Amo z Jędrzychowic.

        Wspólna biesiada przy muzyce i  poczęstunku odbyła się przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Mimo deszczowej aury i niskiej temperatury atmosfera w Spytkowie była bardzo gorąca.

 

 


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399