III Sołecki Turniej KulinarnyW sobotę 11 maja  w Radomierzycach odbył się III Sołecki Turniej Kulinarny. Sołtysi naszych gminnych miejscowości  pracowali w grupach wylosowanych przez Wójta Gminy Zgorzelec.  Kucharze mieli do przygotowania trzy potrawy. Musieli wykazać się wyobraźnią i talentem kulinarnym, ponieważ ilość i rodzaj produktów były ograniczone. Pierwszym daniem było śniadanie, drugą ocenianą potrawą było danie z makaronem w roli głównej. Na koniec każda z grup miała za zadanie przygotować deser. Podczas przygotowywania jednej z potraw uczestnicy musieli zmierzyć się z dodatkowym utrudnieniem – związanie rąk w parach. Kucharze podeszli do zadań z poczuciem humoru, wyobraźnią i zaangażowaniem.

Jury w składzie Wójt Gminy Zgorzelec Pan Piotr Machaj, Dyrektor  Gminnego Ośrodek Kultury Pani Małgorzata Korelin oraz Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pani Monika Kurek nie miało łatwego zadania. Po degustacji potraw i burzliwej naradzie przyznano następujące miejsca:

1.  Stanowisko nr 4, w skład którego wchodzili reprezentanci wsi Łomnica, Ręczyn, Jerzmanki, Kunów, Koźlice,

2. Stanowisko nr 2, w skład którego wchodzili reprezentanci wsi Tylice, Gronów, Gozdanin, Pokrzywnik

3. Stanowisko nr 3,  w skład którego wchodzili reprezentanci wsi Kostrzyna, Łagów, Radomierzyce, Koźmin

4. Stanowisko nr 1, w skład którego wchodzili reprezentanci wsi Białogórze, Spytków, Osiek Łużycki, Sławnikowice

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.  Dyrektor GOK  Małgorzata Korelin - serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju. Kolejny raz dzięki Wam, było to radosne, kulinarne spotkanie na wysokim poziomie.

 

GALERIA

 


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399