Festyn w Kostrzynie już za nami…W słoneczne sobotnie popołudnie odbył się festyn letni w Kostrzynie. Inicjatorem wydarzenia była pani Sołtys wraz z Radą Sołecką. W organizację i przebieg czynnie włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/ s w Radomierzycach. Jak zawsze sołectwo Kostrzyna , oprócz funduszy sołeckich i dofinansowania z Gminnego Ośrodka Kultury  , mogło liczyć na sponsoring  imprezy przez Radnego Pana Remigiusza Brzęka.

Podczas festynu dzieci mogły skorzystać z dmuchanego zameczku i kramów. Agencja Animacji i Kultury Tik Tak ze Zgorzelca przygotowała dla maluchów mnóstwo zabaw i konkursów z nagrodami. Dorośli zaś mogli posłuchać występu kapeli „ Pogranicze” . Tradycyjnie jak co roku odbył się również konkurs ciast. Bezkonkurencyjne okazało się ciasto malinowa chmurka.

W festynie wzięli udział strażacy z OSP w Trójcy. Druhowie zaprezentowali sprzęt gaśniczy oraz udzielili lekcji udzielania pierwszej pomocy. Pokazy te wzbudziły największe zainteresowanie wśród dzieci.

Na zaproszenie pani sołtys odpowiedział również Polski Komitet Pomocy Społecznej ze Zgorzelca, który pojawił się ze swoją loterią fantową.

Swoją obecnością podczas festynu zaszczycił Wójt Gminy Zgorzelec Pan Piotr Machaj wraz z małżonką.


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399