Festyn w JerzmankachW skwarne, sobotnie popołudnie, 7 czerwca, na placu zabaw w Jerzmankach odbył się festyn sołecki. Jak co roku, Radzie Sołeckiej w organizacji imprezy pomagał Gminny Ośrodek Kultury.

Choć z nieba lał się żar to na placu zabaw o godz. 16.00 zameldowali się mieszkańcy Jerzmanek gotowi do zabawy. I znów, jak zwykle, najwięcej atrakcyjnych konkursów przygotowano dla dzieci. Upał im nie przeszkadzał i z ochotą brały udział w zabawach takich, jak przełażenie przez tunel, slalom piłkarski czy skoki na piłkach. Ochota była tym większa, że na każdego uczestnika czekały nagrody.

Na mamy czekały natomiast piłki plażowe, które należało nadmuchać, umieścić między kolanami i dotrzeć jak najszybciej do mety. Tatusiowie mogli popisać się biegłością w wbijaniu gwoździ na czas.

W przerwach między konkursami prezentował się zespół rockowy Sweet Kitty – laureat tegorocznej zgorzeleckiej Muzycznej Zadymy.

A kiedy upał zelżał, na pobliskim boisku odbył się mecz piłkarski Dzieci kontra Rodzice. Wygrały dzieci i mam nadzieję, że w nagrodę mogły trochę dłużej pobyć na festynie.

Rada Sołecka przygotowała dla wszystkich uczestników kiełbaski, które można było osobiście upiec nad ogniskiem. Dzieci niezainteresowane konkursami mogły wyszaleć się w dmuchanym zamku, puszczać gigantyczne bańki lub pomalować sobie twarz.

Pod wieczór rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnej nocy.


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399