Festyn w Gozdaninie i odsłonięcie rzeźbyPo raz kolejny w dniu 30 czerwca 2018 r. w Gozdaninie odbył się Gminny Festyn. Pan sołtys wsi – Jan Zatylny , wraz z mieszkańcami przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Radomierzycach przygotował moc atrakcji i wiele niespodzianek. Bardzo miłym i słodkim zaskoczeniem był piękny tort imieninowo-urodzinowy dla Naszych włodarzy gminy, którzy osobiście dzielili i wręczali uczestnikom festynu. Podniebienia uczestników festynu również rozpaliło wyśmienite pieczone prosię.

Nie zabrakło konkursów i gier dla najmłodszych. Mieszkańcy wsi mogli stanąć w szranki w konkursie na najsmaczniejsze ciasto i sałatkę a dzieci wyszaleć się na dmuchanym zamku, placu zabaw czy podczas wspólnej zabawy z animatorami z grupy TIK-TAK.

Jury miało nie lada orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszego ciasta czy sałatki, bo wszystkie dania były wyśmienite a ciasta wręcz artystycznie przygotowane. Nagrody dla zwycięzców wręczał Pan Wójt Gminy Piotr Machaj.

Ważnym punktem festynu było również uroczyste przecięcie wstęgi i odsłonięcie przez Wójta rzeźby kinetycznej wykorzystującej siłę wiatru, której detale inspirowane są rękodziełem przed- i powojennych mieszkańców regionu.. Rzeźba ta ma na celu promowanie idei bogactwa kulturalnego regionu.

Zabawę gościom umilał zespół muzyczno- taneczny.  Przy skocznych rytmach oraz wspaniałej atmosferze, uczestnicy festynu bawili się do białego rana.


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399