Festyn w ŁagowieW sobotnie popołudnie 16 września 2017 r. na stadionie w Łagowie odbył się festyn letni zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Sołtysa i Radę Sołecką. Ostatnie podrygi letniej pogody sprawiły że frekwencja dopisała a przybyli goście świetnie się bawili.

Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj odpowiedział na zaproszenie i wraz z Naczelnikiem Wydziału Ogólnego Kazimierzem Prosyniakiem odwiedzili tak świetnie przygotowany festyn letni. Szczególne słowa uznania należą się Sołtys Grażynie Liszce oraz Radnemu Piotrowi Kuście za świetną współorganizację tego wydarzenia.

Nie zabrakło również konkursów i gier dla najmłodszych. Dorośli mogli stanąć w szranki w konkursie na najsmaczniejsze ciasto a dzieci wyszaleć się na dmuchanym zamku czy podczas wspólnej zabawy z animatorami z grupy TIK-TAK.

Zabawę gościom umilały zespoły ludowe Pogranicze oraz Górnołużyckie Błękitne Kamizelki. Przy skocznych rytmach, uczestnicy bawili się do późnych godzin wieczornych a dla uzupełnienia kalorii przygotowano wiele potraw z grilla.


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399