Dzień dziecka w Gminie ZgorzelecUbiegły weekend w naszej Gminie obfitował w imprezy z okazji Dnia Dziecka. Każdą z nich swoją obecnością zaszczycił Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Pan Marek Wolanin. Sołtysów i Rady Sołeckie wspierał Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

W Żarskiej Wsi święto najmłodszych połączone zostało z miejscowym Świętem Kwiatów w Kwiatowie. Sołtys i Rada Sołecka przygotowali moc atrakcji. Agencja Animacji i Kultury TIK TAK zabawiała maluchów programem animacyjnym. Można było również korzystać ze ścianki wspinaczkowej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na scenie wystąpił Zespół taneczny Inna Show Cheerleaders Zgorzelec pod kierownictwem choreograf MDK Pani Inny Błaszczyk. Uczestnicy imprezy mogli posłuchać występów lokalnych zespołów ludowych, takich jak Kwiatowianki, Żarki czy Górnołużyckie Błękitne Kamizelki. O podniebienia biesiadników zadbała Rada Sołecka. Dzieciaki częstowały się domowej roboty hot-dogami czy hamburgerami. Wydawana była grochówka, kiełbaski i wiele innych przysmaków. W konkursie ciast wystawiono aż 16 wypieków. Jury w składzie: Radni Wsi Żarska Wieś - Joanna Krawczak i Grzegorz Miłoszewicz, wspierani przez Dyrektora CRT w Radomierzycach Mirosława Celucha, mieli bardzo ciężkie zadanie do wykonania. Po długiej naradzie wyłoniono zwycięzcę – została nim Pani Małgorzata Kozicka. Nagrody w konkursie wręczył Zastępca Wójta Gminy Pan Marek Wolanin oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach Pani Małgorzata Korelin. Oczywiście każda z Pań biorąca udział w rywalizacji otrzymała upominek. Dodatkową atrakcją była loteria Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, która od lat towarzyszy festynom w Gminie Zgorzelec. Po zakończeniu części artystycznej Sołtys zaprosił biesiadników na zabawę taneczną.

 

W sobotę 1go czerwca dzieci bawiły się również w Koźlicach. Sołtys i Rada Sołecka zadbała aby Dzień Dziecka wywołał moc uśmiechów u najmłodszych. Były zabawy z animatorami, malowanie buziek, zamek dmuchany, konkursy z nagrodami oraz pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Radomierzyc. Strażacy zrobili furorę stawiając kurtynę wodną oraz fundując dzieciom zabawę w pianie. Odbył się również konkurs strzelecki o Puchar Sołtysa oraz konkurs ciast. Nagrody, wraz z Sołtysem Wsi Koźlice, wręczyła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach Pani Małgorzata Korelin.

Natomiast w niedzielę, 2go czerwca, bawiło się Białogórze. Zamek dmuchany, trampolina oraz zabawy z Gminnym Ośrodkiem Kultury wypełniły dzieciom niedzielne popołudnie. Zdecydowanie najlepiej wychodziły zadania drużynowe, ze sztafetą w workach na czele. Sołtys przygotował poczęstunek dla najmłodszych oraz tych trochę starszych.  W związku z wyjątkowo słoneczną aurą, największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście lody.

W kolejny weekend Dzień Dziecka świętować będą Tylice i Łomnica. Już gorąco zapraszamy.


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399