Dożynki Parafialne w Przesieczanach już za namiW dniu 25 sierpnia 2018 r. w Przesieczanach odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystość rozpoczęła się Polową Mszą Świętą przy świetlicy wiejskiej. Organizatorami tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Sołtys wsi Mirosław Zwoliński oraz Rada Sołecka. W uroczystości udział wziął  Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj wraz z małżonką oraz Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin.

Po części oficjalnej przybyli goście rozpoczęli zabawę, biorąc czynny udział w zorganizowanych  konkursach. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli wykazać się zręcznością oraz sprytem, nie zabrakło pomysłowości w dążeniu do celu by wygrać każdą konkurencję.   Odbył się m.in. konkurs na najsmaczniejsze ciasto, zgłoszonych zostało aż 16 wypieków! Wygrało ciasto ze słonecznikiem w wykonaniu Pani Marii Wereńczuk, konkurs zbierania  ziemniaka oraz konkurs wiązania sznurkiem:  kobiety przeciwko mężczyznom. Na gości czekało wiele atrakcji w postaci pieczonych kiełbasek, pieczeni z dzika a dla dzieci dmuchany zamek.

W ramach zaproszenia Zespół Kwiatowianki z Żarskiej Wsi umilał gościom czas spędzany podczas wydarzenia. Dobrej atmosfery i świetnej zabawy nie było końca, a goście bawili się do późnych godzin wieczornych.

GALERIA


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399