Dożynki parafialne w Żarskiej Wsi 2017W dniu 9 września 2017 r. w Żarskiej Wsi odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą a następnie korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy Szkole Podstawowej. Organizatorami tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Sołtys oraz Rada Sołecka. Na uroczystość zaproszono:  Wójta Gminy Zgorzelec Piotra Machaja, Zastępcę Wójta Marka Wolanina oraz Sekretarz Gminy Zgorzelec Annę Demuth-Majdę.

Dożynki Parafialne odwiedziła również liczna grupa rowerowa z Jędrzychowic. Blisko 70-ciu rowerzystów małych i dużych radośnie przybyła aby wspólnie świętować ze społecznością z Żarskiej Wsi.

Po części oficjalnej przystąpiono do zabawy. Był konkurs na najsmaczniejsze ciasto, gdzie padła rekordowa ilość zgłoszonych wypieków – aż 18 ciast! Konkurs na potrawę ziemniaczaną. Pamiętano również o najmłodszych, dla których przygotowano cały szereg konkursów i zabaw. Biesiadę umilały zespoły ludowe: Kwiatowianki z Żarskiej Wsi, Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa, Cisowianki z Henrykowa oraz Rozmaryn z Markocic.

Dobrej atmosfery i świetnej zabawy nie było końca a goście bawili się do późnych godzin wieczornych.


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399