Coś dla ciała... coś dla ducha…Pod takim hasłem przebiegły tegoroczne wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

W wachlarzu propozycji  dla dzieci nie zabrakło zajęć  sportowych, muzycznych oraz wspólnych wyjazdów. Byliśmy niemalże w każdej miejscowości położonej na terenie Gminy Zgorzelec.

Jedną z wielu atrakcji wakacyjnych były warsztaty piłki nożnej przeprowadzone przez instruktora Pana Bogdana Szczęsnego. Był to wspaniały trening przez zabawę oraz edukację poprzez sport i zarażanie dzieci pasją piłki nożnej.

Drugą sportową formą zajęć był aerobik dla dzieci, które  wykonywały ćwiczenia przy muzyce. Jest to jedna z form rekreacji, która kształtuje ogólną sprawność ruchową dziecka, rozbudza jego wrażliwość muzyczną i estetyczną, rozwija zamiłowanie do muzyki, tańca oraz zaspokaja potrzeby ruchu. Dzięki takim zajęciom dzieci mogły rozwijać koncentrację uwagi, spostrzegawczość czy też poczucie rytmu.

Przygotowaliśmy dla naszych dzieci również warsztaty  muzyczne, których celem było uwrażliwienie dzieci na muzykę. Spotkania muzyczne polegały na słuchaniu muzyki, wspólnym śpiewaniu, a także łączenie elementów rytmicznych z ruchem.

Nie lada atrakcją dla dzieci były nasze wspólne wycieczki. Pierwszą z nich był wyjazd do Multikina w Zgorzelcu na bajkę pt. „ Gang Wiewióra 2”. Była to bardzo zabawna opowieść o woli walki i o przyjaźni. Po zakupieniu biletów udaliśmy się z dziećmi na zwiedzanie kina, które polegało na odkryciu tajemnic kina oraz sekretów tworzenia i wyświetlania filmów na wielkim ekranie. Dzieci odwiedziły kabiny projekcyjne, kasy biletowe oraz pokój urodzin. Gminny Ośrodek Kultury oprócz biletów ufundował dzieciom zestaw, na który składał się popcorn oraz napój.

Kolejne miejsce, gdzie Gminny Ośrodek Kultury zabrał dzieci to kręgielnia MK Bowling w Zgorzelcu. Jest to jedna z najnowocześniejszych kręgielni w Polsce. Dzieci świetnie się bawiły w drużynach zdrowo rywalizując miedzy sobą. Po dwugodzinnej zabawie posiliły się pizzą z pieca i napojami.

Ostatnią naszą wycieczką był wyjazd do Restauracji „ Bazylia”. Dzieci mogły tu zapoznać się z tajnikami tutejszej kuchni. Odwiedziły one m.in. chłodnię, w której przechowywania jest żywność oraz pomieszczenie kuchni, po czym udały się na własnoręczne przygotowanie pizzy, którą po upieczeniu zjadły z wielkim apetytem.

I tak oto minęły wakacje, czas do szkoły, a Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach już myśli o zimowych feriach dla dzieci……


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399