"Wakacje w bibliotece" podsumowanieWzorem lat ubiegłych Gminna Biblioteka Publiczna w Łagowie oraz  Filia biblioteczna w Radomierzycach z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała miłe spędzanie czasu w bibliotece. Przez ostatnie dwa tygodnie lipca dzieci z Radomierzyc z entuzjazmem nas odwiedzały wiedząc, że czekają na nich ciekawe zadania i nowe wyzwania.

W czwartek 22 lipca zajęcia odbywały się poza budynkiem biblioteki. Dzieci mogły do woli wyskakać się na uwielbianych przez nie dmuchanym zamku.

Wspólnie spędzone dwa tygodnie były pełne wrażeń. Dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających zdolności plastyczne, a także pobudzające wyobraźnię. Nie zabrakło również rebusów, zagadek, gier planszowych, puzzli.

Spotkania w bibliotece to również okazja do integracji i pracy w grupie. Dzięki ciekawej formie i dynamice zajęć nie było mowy o nudzie. 

Cykl zajęć wakacyjnych zakończył wspólny piknik. Przy ognisku dzieci piekły kiełbaski, które z wielkim apetytem zjadły.

Podczas tegorocznych wakacji  w miesiącu sierpniu odbył się jeszcze jeden cykl spotkań zatytułowany „ Wakacyjne hece w bibliotece” ,  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łagowie.

W pierwszym tygodniu wspólnych spotkań dzieci  mogły wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi i plastycznymi prezentując nam zrobione przez siebie figurki z plasteliny. Nie obyło się bez wesołych gier i zabaw oraz ćwiczenia z myślenia podczas wspólnego rozwiązywania krzyżówek , zagadek i rebusów.

Drugi tydzień zajęć również zbył bardzo ciekawy. Odbyły się dla dzieci warsztaty fotograficzne, podczas których dzieci zapoznały się z aparatem fotograficznym jego budową i funkcjami oraz pozowały do zdjęć. Cały cykl zajęć zakończył się  poczęstunkiem.


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399