Pasowanie na czytelnika w TrójcyWe wtorek 14.03.2017r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Trójcy zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników filii bibliotecznej w tejże miejscowości.  Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację, którą przygotowali dla nich koledzy i koleżanki ze starszych klas pod okiem Pani Małgorzaty Olszak.

Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Nie zabrakło zagadek związanych z bohaterami ich ulubionych bajeczek.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, po czym zostali pasowani przez panią bibliotekarkę. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładkę do książki oraz kalendarzyk ufundowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Zwieńczeniem wspólnego spotkania był słodki poczęstunek dla dzieci.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy prawowity czytelnik będzie często odwiedzał naszą bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.


Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach

Radomierzyce 40
59-900 Zgorzelec

sekretariat@gokzgorzelec.pl tel./fax (75)77 525 59
NIP: 615-18-14-399